Dommeroppsett fotballens nasjonaldag 16. mai

 

TIPPELIGAENS 9. RUNDE

 

BRANN – BODØ/GLIMT
Dato: fredag 16. mai 2014 kl. 18:00
Sted: Brann stadion
Tilskuere: 0
Dommer: Svein Oddvar MoenHaugar ,SK
Assistentdommer 1: Kim Tomas HaglundNavestad IF
Assistentdommer 2: Frank AndåsGjøvik-Lyn, SK
4. dommer: Steinar HaugeDjerv, SK
Dommerveileder: Thorbjørn AassRosenborg BK
Kampdelegat: Ole Andreas GletteVard Haugesund, SK
Kampnummer: 99120001065

 

AALESUND – SOGNDAL
Dato: fredag 16. mai 2014 kl. 18:00
Sted: Color Line Stadion
Tilskuere: 0
Dommer: Dag Vidar HafsåsKolstad Fotball
Assistentdommer 1: Sven Erik MidthjellEid IL
Assistentdommer 2: Svein Inge WikenKolstad Fotball
4. dommer: Mathias Smehus KringstadValder IL – Fotball
Dommerveileder: Øyvind KringstadValder IL – Fotball
Kampdelegat: Arnfinn Tore KvaløyRanheim IL
Kampnummer: 99120001067

HAUGESUND – ODD
Dato: fredag 16. mai 2014 kl. 18:00
Sted: Haugesund stadion
Tilskuere: 0
Dommer: Tommy SkjervenKaupanger IL
Assistentdommer 1: Hans Christian StormoenÅrstad IL
Assistentdommer 2: Chriss BjorøyBjarg, IL
4. dommer: Ørjan VikeneDjerv 1919, SK
Dommerveileder: Arnor DingenLyngbø SK
Kampdelegat: Frode Enge HovdalSola FK
Kampnummer: 99120001066

 

LILLESTRØM – MOLDE
Dato: fredag 16. mai 2014 kl. 18:00
Sted: Åråsen stadion
Tilskuere: 0
Dommer: Tom Harald HagenGrue IL
Assistentdommer 1: Leif Erik OplandByneset IL
Assistentdommer 2: Jan Erik EnganLoddefjord IL
4. dommer: Svein-Erik EdvartsenHamar IL
Dommerveileder: Sven KjelbrottHaugerud IF
Kampdelegat: Rolf Ove SvesengenHamKam Fotball
Kampnummer: 99120001068

 

VIKING – SANDNES ULF
Dato: fredag 16. mai 2014 kl. 18:00
Sted: Viking Stadion
Tilskuere: 0
Dommer: Tore HansenFeda IL
Assistentdommer 1: Tom Harald GrønevikGneist, IL
Assistentdommer 2: Harald StrandMidtbygdens IL – fotball
4. dommer: Jan Morten TennøyNore Neset IL
Dommerveileder: Tore Kristian NybøVaulen IL- fotball
Kampdelegat: Tom EdvardsenStart, IK
Kampnummer: 99120001070

 

START – VÅLERENGA
Dato: fredag 16. mai 2014 kl. 18:00
Sted: Sør Arena
Tilskuere: 0
Dommer: Ken Henry JohnsenFlint Tønsberg IL
Assistentdommer 1: Odd Arne VangenSylling IF
Assistentdommer 2: Ole Johan Løvberg LillebuenSkrim, IL
4. dommer: Espen LarsenImås, IL
Dommerveileder: Håkon BondalEik IF Tønsberg
Kampdelegat: Jan Reinert BarthRunar, IL
Kampnummer: 99120001071

 

ROSENBORG – STABÆK
Dato: fredag 16. mai 2014 kl. 19:00
Sted: Lerkendal stadion
Tilskuere: 0
Dommer: Per Ivar StabergMalmefjorden IL
Assistentdommer 1: Magnus LundbergRingsaker IF
Assistentdommer 2: Ivar Michael JahrGjøvik-Lyn, SK
4. dommer: Kjetil Thorsø HansenCharlottenlund Sportsklubb
Dommerveileder: Kjell AlsethStjørdals-Blink Fotball
Kampdelegat: Arne FlemmenMolde FK
Kampnummer: 99120001069

 

STRØMSGODSET – SARPSBORG 08
Dato: fredag 16. mai 2014 kl. 20:05
Sted: Marienlyst gml
Tilskuere: 0
Dommer: Espen BerntsenFart, FL
Assistentdommer 1: Odd Jarle LarsenFløy – Fotball
Assistentdommer 2: Kim André JohnsenEnebakk
4. dommer: Omar RafiqTeisen IF
Dommerveileder: Ivar Ansgar EriksenFlint Tønsberg IL
Kampdelegat: Odd FlattumVikersund IF
Kampnummer: 99120001072

 

1. DIVISJON MENN – RUNDE 8

 

ALTA – STRØMMEN
Dato: fredag 16. mai 2014 kl. 16:00
Sted: Finnmarkshallen
Tilskuere: 0
Dommer: Bjørn HansenKolbotn IL
Assistentdommer 1: Magnus TranholtKFUM-Kam. Oslo
Assistentdommer 2: Isaak BashevkinReady
4. dommer: Christian HelgerudTalvik IL
Kampdelegat: Kjell HulbyFrogner
Kampnummer: 99120101057

 

SANDEFJORD – TROMSDALEN
Dato: fredag 16. mai 2014 kl. 17:00
Sted: Komplett.no Arena
Tilskuere: 0
Dommer: Ole GyaHelleland IL
Assistentdommer 1: Kjetil Fallstrøm AndersenLoddefjord IL
Assistentdommer 2: Christian FalbachGjøvik-Lyn, SK
4. dommer: Bjørnar SmithIvrig, IL
Dommerveileder: Per Arne LarsgårdSandefjord Ballklubb
Kampdelegat: Jan Leif BraathenSkeid
Kampnummer: 99120101064

 

KRISTIANSUND – RANHEIM
Dato: fredag 16. mai 2014 kl. 18:00
Sted: Kristiansund stadion
Tilskuere: 0
Dommer: Christian MoenLøvenstad
Assistentdommer 1: Mads Hagerup-LyngværNardo Fotballklubb
Assistentdommer 2: Runar LangsethLevanger FK
4. dommer: Ola Magne NordvikSøya, IL
Dommerveileder: Helge Roar ÅndalMalmefjorden IL
Kampdelegat: Njål RønningValder IL – Fotball
Kampnummer: 99120101063

 

FREDRIKSTAD – NEST-SOTRA
Dato: fredag 16. mai 2014 kl. 18:00
Sted: Fredrikstad stadion
Tilskuere: 0
Dommer: Sigurd Smehus KringstadValder IL – Fotball
Assistentdommer 1: Philip AskjerEik IF Tønsberg
Assistentdommer 2: Thomas SkaiaaSprint-Jeløy, SK
4. dommer: Tore Olsen HagelundReady
Dommerveileder: Espen EriksenSande Sportsklubb
Kampdelegat: Jan Erik NordbyVålerenga Fotball
Kampnummer: 99120101060

 

TROMSØ – BÆRUM
Dato: fredag 16. mai 2014 kl. 18:00
Sted: Alfheim stadion
Tilskuere: 0
Dommer: Kristoffer HelgerudLier IL
Assistentdommer 1: Eivin HansenGrorud IL –
Assistentdommer 2: Tom Egil OlsenTverrelvdalen IL
4. dommer: Anniken HaugenJunkeren IK – Fotball
Kampdelegat: Roald Magne JohansenStorfjord IL
Kampnummer: 99120101059

 

HØDD – HØNEFOSS
Dato: fredag 16. mai 2014 kl. 18:00
Sted: Høddvoll
Tilskuere: 0
Dommer: Per Erik HaugenRælingen
Assistentdommer 1: Øystein Simon YtterlandValder IL – Fotball
Assistentdommer 2: Frode ØlmheimSyril IL
4. dommer: Torbjørn Myklebust KrøvelØrsta IL – Fotball
Dommerveileder: Kåre Edmund ErlandsenHerd, Spk. – Fotball
Kampdelegat: Heine Nordahl WilhelmsenLuna, FK
Kampnummer: 99120101062

 

ULL / KISA – BRYNE
Dato: fredag 16. mai 2014 kl. 18:00
Sted: UKI Arena
Tilskuere: 0
Dommer: Espen EskåsHaslum IL
Assistentdommer 1: Erik HegstadTrygg/Lade, Sportsklubb
Assistentdommer 2: Anders Olav DaleNordre Holsnøy IL
4. dommer: Resa HaugeKjelsås IL  – Fotball
Dommerveileder: Egil OsethSteinberg IF
Kampdelegat: Rune NordbyTveita IL
Fadder: Geir Åge Masovn HolenRælingen
Kampnummer: 99120101058

 

HAM-KAM – MJØNDALEN
Dato: fredag 16. mai 2014 kl. 20:05
Sted: Briskeby
Tilskuere: 0
Dommer: Mads Andreas AhlsenHafslund IF
Assistentdommer 1: Tom Kenneth SandvoldHauerseter
Assistentdommer 2: Ole Andreas Skogsrud HaukåsenLøten FK
4. dommer: Jo Elias HaaveOtta IL
Dommerveileder: Svein HaugomVang FL
Kampdelegat: Kjell Johan HansenUllensaker/Kisa
Kampnummer: 99120101061

 

TOPPSERIENS RUNDE 5

KLEPP – TRONDHEIMS ØRN
Dato: fredag 16. mai 2014 kl. 15:30
Sted: Klepp stadion
Tilskuere: 0
Dommer: Linda AndresenHauerseter
Assistentdommer 1: David Thomas TremblayInternat. School of Stavanger
Assistentdommer 2: Veronika FjeldværStadsbygd IL
4. dommer: Ivan DjuricHana IL
Dommerveileder: Lisbeth Hoch LodeFrøyland IL
Kampdelegat: Kjetil NæsRosendal TL
Kampnummer: 99220001030

 

GRAND BODØ – AMAZON GRIMSTAD
Dato: fredag 16. mai 2014 kl. 16:30
Sted: Nordlandshallen
Tilskuere: 0
Dommer: Elisabeth ThoresenAsker Fotball Kvinner
Assistentdommer 1: Martin BergHunstad FK – Fotball
Assistentdommer 2: Geir Håkon OlsenNordstranda IL
4. dommer: Kristin HaugenJunkeren IK – Fotball
Dommerveileder: Kjell BrækkanInnstrandens IL
Kampdelegat: Bjørn BagstevoldFredrikstad FK
Kampnummer: 99220001029

 

RØA – VÅLERENGA
Dato: fredag 16. mai 2014 kl. 18:00
Sted: Røa kunstgress
Tilskuere: 0
Dommer: Henrikke NervikMalvik IL
Assistentdommer 1: Cathrine EideBækkelagets SK
4. dommer: Monica LarsenBækkelagets SK
Dommerveileder: Vibeke KarlsenAsker SKK
Kampdelegat: Berit Dahlen BjerkåsØvrevoll Hosle IL
Kampnummer: 99220001026

 

LSK KVINNER – KOLBOTN
Dato: søndag 18. mai 2014 kl. 15:00
Sted: LSK-hallen
Tilskuere: 0
Dommer: Emilie Rodahl DoksetBækkelagets SK
Assistentdommer 1: Stein Arne WindjuEidsvold TF
Assistentdommer 2: Rikke Helene MelbyAurskog/Finstadbru
4. dommer: Fred AntonsenAurskog/Finstadbru
Dommerveileder: Vibeke KarlsenAsker SKK
Kampdelegat: Sjur Olav KortgaardMjøndalen IF
Kampnummer: 99220001025

 

ARNA-BJØRNAR – AVALDSNES
Dato: søndag 18. mai 2014 kl. 15:00
Sted: Arna Idrettspark
Tilskuere: 0
Dommer: Monica LarsenBækkelagets SK
Assistentdommer 1: Bjørn Tore TvedtEidsvåg IL
Assistentdommer 2: Eirik FjellangerTrott, IL
4. dommer: Svein Tore SinnesFlekkefjord FK
Dommerveileder: Egil FloNy-Krohnborg IL
Kampdelegat: Tore Christian Albrechtsen GjelsvikAskøy FK
Kampnummer: 99220001028

 

STABÆK – MEDKILA
Dato: søndag 18. mai 2014 kl. 15:30
Sted: Nadderud stadion
Tilskuere: 0
Dommer: Tove Marie TandstadVelledalen og Ringen FK
Assistentdommer 1: Arild Leiknes SnekkvikKFUM-Kam. Oslo
Assistentdommer 2: Stian Røvig SletnerOppsal IF Fotball
Dommerveileder: Jane Therese Sæves MyranKorsgård IF
Kampdelegat: Erik Lohne ReiersenLarvik Turn & IF
Kampnummer: 99220001027