Dommeroppsett Tippeligaen runde 20: Espen Berntsen dømmer hovedkampen

 

START – STRØMSGODSET
Dato: fredag 15. august 2014 kl. 19:00
Sted: Sparebanken Sør Arena
Tilskuere: 6098
Dommer: Brage SandmoenKjelsås IL – Fotball
Assistentdommer 1: Harald StrandMidtbygdens IL – fotball
Assistentdommer 2: Chriss BjorøyBjarg, IL
4. dommer: Espen LarsenImås, IL
Dommerveileder: Roy Helge OlsenFløy – Fotball
Kampdelegat: Jan Roger HenriksenNorge – Fotball
Kampnummer: 99120001160

 

VIKING – SOGNDAL
Dato: lørdag 16. august 2014 kl. 15:30
Sted: Viking Stadion
Tilskuere: 0
Dommer: Trond Ivar DøvleSvarstad IL
Assistentdommer 1: Reidar M. GundersenFrisk-Asker, IF
Assistentdommer 2: Odd Arne VangenSylling IF
4. dommer: Ola KellerhalsVaulen IL- fotball
Dommerveileder: Tore Kristian NybøVaulen IL- fotball
Kampdelegat: Kjell HulbyFrogner
Kampnummer: 99120001158

 

AALESUND – HAUGESUND
Dato: lørdag 16. august 2014 kl. 18:00
Sted: Color Line Stadion
Tilskuere: 0
Dommer: Omar RafiqTeisen IF
Assistentdommer 1: Jan Erik EnganLoddefjord IL
Assistentdommer 2: Hans Christian StormoenÅrstad IL
4. dommer: Per Ivar StabergMalmefjorden IL
Dommerveileder: Jon Eilif SkjervoldFet
Kampdelegat: Frank-Albert SkadalBrann, SK
Kampnummer: 99120001155

 

STABÆK – ODD
Dato: søndag 17. august 2014 kl. 15:30
Sted: Nadderud stadion
Tilskuere: 0
Dommer: Svein Oddvar MoenHaugar, SK
Assistentdommer 1: Kim Tomas HaglundNavestad IF
Assistentdommer 2: Frank AndåsGjøvik-Lyn, FK
4. dommer: Christian MoenLøvenstad
Dommerveileder: Ola BjørnsenNorge – Fotball
Kampdelegat: Jan StensrudHamKam Fotball
Kampnummer: 99120001157

 

BODØ/GLIMT – SANDNES ULF
Dato: søndag 17. august 2014 kl. 18:00
Sted: Aspmyra stadion
Tilskuere: 0
Dommer: Trygve KjensliNesodden IF
Assistentdommer 1: Anders Michael VeloFuruset Fotball IF
Assistentdommer 2: Jon-Michael KnutsenLøvenstad
4. dommer: Anders GjermshusHamar IL
Dommerveileder: Morten HøgbergManglerud Star Fotball, IL
Kampdelegat: Arild Rudolf ThorpStabæk Fotball
Kampnummer: 99120001154

 

SAPRSBORG 08 – MOLDE
Dato: søndag 17. august 2014 kl. 18:00
Sted: Sarpsborg st KG
Tilskuere: 0
Dommer: Tore HansenFeda IL
Assistentdommer 1: Tom Harald GrønevikGneist, IL
Assistentdommer 2: Ole Johan Løvberg LillebuenAndenes IL
4. dommer: Rohit SaggiSkiold, SBK
Dommerveileder: Ivar Ansgar EriksenFlint Tønsberg IL
Kampdelegat: Tom EdvardsenStart, IK
Kampnummer: 99120001156

 

BRANN – ROSENBORG
Dato: søndag 17. august 2014 kl. 18:00
Sted: Brann stadion
Tilskuere: 0
Dommer: Espen BerntsenFart, FL
Assistentdommer 1: Odd Jarle LarsenFløy – Fotball
Assistentdommer 2: Kai LafjellAbildsø IL
4. dommer: Jan Morten TennøyNore Neset IL
Dommerveileder: Sven KjelbrottHaugerud IF
Kampdelegat: Jan Reinert BarthRunar, IL
Kampnummer: 99120001153

 

LILLESTRØM – VÅLERENGA
Dato: søndag 17. august 2014 kl. 19:00
Sted: Åråsen stadion
Tilskuere: 0
Dommer: Svein-Erik EdvartsenHamar IL
Assistentdommer 1: Magnus LundbergRingsaker IF
Assistentdommer 2: Sven Erik MidthjellEid IL
4. dommer: Brage SandmoenKjelsås IL – Fotball
Dommerveileder: Arild HaugstadFaaberg Fotball
Kampdelegat: Tore Christian Albrechtsen GjelsvikAskøy FK
Kampnummer: 99120001159