Dommeroppsett Tippeligaens 22. runde: Ken Henry Johnsen dømmer hovedkampen

 

SARPSBORG 08 – ODD
Dato: lørdag 30. august 2014 kl. 15:30
Sted: Sarpsborg st KG
Tilskuere: 0
Dommer: Brage SandmoenKjelsås IL – Fotball
Assistentdommer 1: Chriss BjorøyBjarg, IL
Assistentdommer 2: Kai LafjellAbildsø IL
4. dommer: Henrik Andreas Grenå PettersenGresvik IF
Dommerveileder: Håkon BondalEik IF Tønsberg
Kampdelegat: Erik Lohne ReiersenLarvik Turn & IF
Kampnummer: 99120001173

 

AALESUND – STRØMSGODSET
Dato: lørdag 30. august 2014 kl. 18:00
Sted: Color Line Stadion
Tilskuere: 0
Dommer: Trygve KjensliNesodden IF
Assistentdommer 1: Harald StrandMidtbygdens IL – fotball
Assistentdommer 2: Ivar Michael JahrGjøvik-Lyn, FK
4. dommer: Per Ivar StabergMalmefjorden IL
Dommerveileder: Ivar Ansgar EriksenFlint Tønsberg IL
Kampdelegat: Kjell BorgersenDrafn, SBK
Kampnummer: 99120001172

 

BODØ/GLIMT – VÅLERENGA
Dato: lørdag 30. august 2014 kl. 20:00
Sted: Aspmyra stadion
Tilskuere: 0
Dommer: Dag Vidar HafsåsKolstad Fotball
Assistentdommer 1: Svein Inge WikenKolstad Fotball
Assistentdommer 2: Hans Christian StormoenÅrstad IL
4. dommer: Christian MoenLøvenstad
Dommerveileder: Per Arne LarsgårdSandefjord Ballklubb
Kampdelegat: Jan StensrudHamKam Fotball
Kampnummer: 99120001170

 

LILLESTRØM – HAUGESUND
Dato: søndag 31. august 2014 kl. 15:30
Sted: Åråsen stadion
Tilskuere: 0
Dommer: Ola Hobber NilsenNordstrand IF
Assistentdommer 1: Odd Arne VangenSylling IF
Assistentdommer 2: Anders Michael VeloFuruset Fotball IF
4. dommer: Martin LundbyBøverbru IL
Dommerveileder: Jon Eilif SkjervoldFet
Kampdelegat: Per Ståle TheodorsenFyllingen Fotball – Fotball
Kampnummer: 99120001171

 

VIKING – ROSENBORG
Dato: søndag 31. august 2014 kl. 18:00
Sted: Viking Stadion
Tilskuere: 0
Dommer: Ken Henry JohnsenFlint Tønsberg IL
Assistentdommer 1: Sven Erik MidthjellEid IL
Assistentdommer 2: Tom Harald GrønevikGneist, IL
4. dommer: Ole GyaHelleland IL
Dommerveileder: Terje HaugeOlsvik IL
Kampdelegat: Tormod LarsenRanheim IL – Fotball Topp
Kampnummer: 99120001174

 

STABÆK – SANDNES ULF
Dato: søndag 31. august 2014 kl. 18:00
Sted: Nadderud stadion
Tilskuere: 0
Dommer: Tore HansenFeda IL
Assistentdommer 1: Geir-Oskar IsaksenRamfjord UIL Fotball
Assistentdommer 2: Øystein Simon YtterlandValder IL – Fotball
4. dommer: Rohit SaggiSkiold, SBK
Dommerveileder: Arild HaugstadFaaberg Fotball
Kampdelegat: Ole Andreas GletteVard Haugesund, SK
Kampnummer: 99120001176

 

START – SOGNDAL
Dato: søndag 31. august 2014 kl. 18:00
Sted: Sparebanken Sør Arena
Tilskuere: 0
Dommer: Svein-Erik EdvartsenHamar IL
Assistentdommer 1: Magnus LundbergRingsaker IF
Assistentdommer 2: Reidar M. GundersenFrisk-Asker, IF
4. dommer: Marius LienOtra IL
Dommerveileder: Roy Helge OlsenFløy – Fotball
Kampdelegat: Tone Åsrud ReimeMysen IF
Kampnummer: 99120001175

 

BRANN – MOLDE
Dato: søndag 31. august 2014 kl. 19:00
Sted: Brann stadion
Tilskuere: 0
Dommer: Tom Harald HagenGrue IL
Assistentdommer 1: Dag Roger NebbenÅsa IL
Assistentdommer 2: Leif Erik OplandByneset IL
4. dommer: Anders JohansenBrevik IL
Dommerveileder: Arnor DingenLyngbø SK
Kampdelegat: Jan Erik NordbyVålerenga Fotball
Kampnummer: 99120001169