Dommeroppsett Tippeligaens 27. runde: Espen Berntsen dømmer hovedkampen

 

BRANN – SARPSBORG 08
Dato: fredag 17. oktober 2014 kl. 19:00
Sted: Brann
stadion
Tilskuere: 10204
Dommer: Dag
Vidar Hafsås
Kolstad
Fotball
Assistentdommer 1: Leif
Erik Opland
Byneset
IL
Assistentdommer 2: Svein
Inge Wiken
Kolstad
Fotball
4. dommer: Jan
Morten Tennøy
Nore
Neset IL
Dommerveileder: Arnor
Dingen
Lyngbø
SK
Kampdelegat: Rune
Nordby
Tveita
IL
Kampnummer: 99120001209

 

START – AALESUND
Dato: lørdag 18. oktober 2014 kl. 15:30
Sted: Sparebanken
Sør Arena
Tilskuere: 0
Dommer: Ken
Henry Johnsen
Flint
Tønsberg IL
Assistentdommer 1: Sven
Erik Midthjell
Eid
IL
Assistentdommer 2: Reidar
M. Gundersen
Frisk-Asker,
IF
4. dommer: Tore
Hansen
Feda
IL
Dommerveileder: Espen
Eriksen
Sande
Sportsklubb
Kampdelegat: Kjell
Hulby
Frogner
Kampnummer: 99120001212

 

MOLDE – HAUGESUND
Dato: lørdag 18. oktober 2014 kl. 18:00
Sted: Aker
stadion
Tilskuere: 0
Dommer: Espen
Berntsen
Fart,
FL
Assistentdommer 1: Tom
Harald Grønevik
Gneist,
IL
Assistentdommer 2: Ivar
Michael Jahr
Raufoss
Fotball
4. dommer: Sigurd
Smehus Kringstad
Valder
IL – Fotball
Dommerveileder: Ola
Bjørnsen
Norge
– Fotball
Kampdelegat: Bjørn
Listerud
Moss
FK
Kampnummer: 99120001211

 

STRØMSGODSET – LILLESTRØM
Dato: søndag 19. oktober 2014 kl. 15:30
Sted: Marienlyst
gml
Tilskuere: 0
Dommer: Tom
Harald Hagen
Grue
IL
Assistentdommer 1: Dag
Roger Nebben
Åsa
IL
Assistentdommer 2: Jan
Erik Engan
Loddefjord
IL
4. dommer: Trond
Ivar Døvle
Svarstad
IL
Dommerveileder: Ivar
Ansgar Eriksen
Flint
Tønsberg IL
Kampdelegat: Bjørn
Bagstevold
Fredrikstad
FK
Kampnummer: 99120001216

 

SANDNES ULF – SOGNDAL
Dato: søndag 19. oktober 2014 kl. 18:00
Sted: Sandnes
stadion
Tilskuere: 0
Dommer: Trygve
Kjensli
Nesodden
IF
Assistentdommer 1: Odd
Arne Vangen
Sylling
IF
Assistentdommer 2: Anders
Michael Velo
Furuset
Fotball IF
4. dommer: Daniel
Higraff
Brodd,
Idrettslaget fotballgr.
Dommerveileder: Tore
Kristian Nybø
Vaulen
IL- fotball
Kampdelegat: Frode
Enge Hovdal
Sola
FK
Kampnummer: 99120001215

 

ODD – BODØ/GLIMT
Dato: søndag 19. oktober 2014 kl. 18:00
Sted: Skagerak
Arena
Tilskuere: 0
Dommer: Tommy
Skjerven
Kaupanger
IL
Assistentdommer 1: Hans
Christian Stormoen
Årstad
IL
Assistentdommer 2: Geir-Oskar
Isaksen
Ramfjord
UIL Fotball
4. dommer: Tim
Nicolai Fjellvang
Ulefoss
SF
Dommerveileder: Tore
Aaland
Seljord
IL
Kampdelegat: Espen
Eriksen
Sande
Sportsklubb
Kampnummer: 99120001210

 

STABÆK – VIKING
Dato: søndag 19. oktober 2014 kl. 18:00
Sted: Nadderud
stadion
Tilskuere: 0
Dommer: Anders
Johansen
Brevik
IL
Assistentdommer 1: Chriss
Bjorøy
Bjarg,
IL
Assistentdommer 2: Ole
Johan Løvberg Lillebuen
Andenes
IL
4. dommer: Kristoffer
Helgerud
Lier
IL
Dommerveileder: Jan
Petter Randen
Hof
IL
Kampdelegat: Kjell
Johan Hansen
Ullensaker/Kisa
Kampnummer: 99120001214

 

ROSENBORG – VÅLERENGA
Dato: søndag 19. oktober 2014 kl. 20:00
Sted: Lerkendal
stadion
Tilskuere: 0
Dommer: Svein
Oddvar Moen
Haugar,
SK
Assistentdommer 1: Kim
Tomas Haglund
Navestad
IF
Assistentdommer 2: Frank
Andås
Gjøvik-Lyn,
FK
4. dommer: Dag
Vidar Hafsås
Kolstad
Fotball
Dommerveileder: Kjell
Alseth
Stjørdals-Blink
Fotball
Kampdelegat: Rolf
Haugen
Faaberg
Fotball
Kampnummer: 99120001213