Nytt navn og mange nye medlemmer i TDF

Skjermbilde 2018-01-14 kl. 21.27.52.pngNavnet NFDF er historie. Foreningen har skiftet navn og tatt opp 24 nye medlemmer.

Under årsmøtet i det som tidligere het Norsk Fotballdommerforening, vedtok et enstemmig årsmøte å gi foreningen et nytt navn. Mens enkelte i Fotball-Norge lurte på hvem som egentlig kunne være medlemmer i gamle NFDF, rendyrkes nå foreningens formål i det nye navnet:

Toppdommerforeningen.

– Et nytt navn er i tråd med definisjonen «toppdommere» som NFF og NTF benytter. Våre medlemmer er toppdommere. Tidligere sleit noen med å forstå hvem NFDF faktisk representerte. Blant annet har dette skjedd på Fotballtinget. Dette er grunnen til at tiden var moden for et navneskifte, sier styreleder i Toppdommerforeningen, Ola Hobber Nilsen.

Den mest dramatiske endringen i Toppdommerforeningen var imidlertid ikke navnebyttet. Lenge har assistentdommerne i OBOS-ligaen ønsket å bli medlemmer i Toppdommerforeningen, og under årsmøtet ble det enstemmig vedtatt å ta assistentdommerne i OBOS-ligaen inn i foreningen.

– Fra før av er hoveddommerne i OBOS-ligaen medlemmer i Toppdommerforeningen. Da er det naturlig assistentdommere i samme divisjon også kan være medlemmer. Dette forsterker miljøet vårt, sier Hobber Nilsen.

Det betyr 24 nye medlemmer i Toppdommerforeningen. Dette er assistendommerne i OBOS-ligaen i 2018:

 • Alf Olav Rossland, NFF Rogaland
 • Atle Larsen, NFF Rogaland
 • Christer Jørgensen, NFF Hordaland
 • Erik Westrøm (ny), NFF Oslo
 • Erland Hareland, NFF Indre Østland
 • Frank Henneman, NFF Nordland
 • Helge Myklebust, NFF Trøndelag
 • Imran Tariq, NFF Oslo
 • Jørgen Valstadsve, NFF Trøndelag
 • Kevin Hjelmseth (ny), NFF Troms
 • Kjetil F. Andersen, NFF Hordaland
 • Kristian S. Johannessen (ny), NFF Vestfold
 • Kristoffer Ellingsen, NFF Akershus
 • Lasse Patrikainen, NFF Hordaland
 • Magnus Tranholt, NFF Oslo
 • Ole Haukåsen, NFF Indre Østland
 • Ole Johnny Løfald, NFF Trøndelag
 • Philip Askjer, NFF Vestfold
 • Rune Kjørstad, NFF Buskerud
 • Steffen Abrahamsen (ny), NFF Agder
 • Sondre Dahle (ny), NFF Trøndelag
 • Thomas Skaiaa, NFF Østfold
 • Tom Egil Olsen, NFF Finnmark
 • Tom K. Sandvold, NFF Akershus

– Vi ønsker alle sammen velkommen i Toppdommerforeningen, sier styreleder Hobber Nilsen.